Warsztat Qi Gong 5 Elementów – WODA

warsztaty

Zapraszamy na Warsztat Qi Gong 5 Elementów – WODA – wzmocnij nerki, utrzymaj równowagę, żyj długo.

Gimnastyka lecznicza Qi Gong pochodzi ze starożytnych Chin, gdzie została stworzona jako część praktyki medycznej, aby wspomagać siły witalne i zdrowie, uczyć spokoju i radości w relacjach z innymi, a także akceptacji i integracji wszystkiego, co przychodzi do nas w życiu.

To już drugi warsztat z serii 5 Elementów organizowany w Quadrille we współpracy z terapeutką Agnieszką Sadraei.

Zima to dla Chińczyków pora roku związana z żywiołem Wody, a obwód energetyczny Nerki to główny system w naszym organizmie, który odpowiada wibracji tego żywiołu. Będzie to szczególny czas na pracę z tym żywiołem, gdyż zbiega się z chińskim Nowym Rokiem, który przebiegnie pod znakiem Czarnego Wodnego Tygrysa.

Według medycyny chińskiej Zima to w przyrodzie okres najgłębszego Yin, zanurzenia w spokoju i odpoczynku, regeneracji sił w przygotowaniu na stworzenie nowego życia i większą aktywność wiosną.

Obwód energetyczny Nerki połączony jest ściśle z Bramą Życia (MingMen), skarbnicą energii Jing – esencji, którą otrzymujemy od przodków w chwili poczęcia. Obwód ten związany jest też z układem kostnym i połączony z uszami i zdolnościami rozrodczymi. Zarządza również emocją strachu przed nieznanym, ale kieruje też naszą siłą woli, ambicją, pamięcią i mądrością.

Gdy uwalniamy strach, lęk, negatywne postrzeganie przyszłości, dotykamy głębokiego spokoju i mądrości, odzyskujemy większą wiarę w swoje możliwości. I odwrotnie, gdy nasz strach przed nieznanym nie jest zintegrowany i uwolniony, gdy przemy do przodu bez chwili zatrzymania – na przykład pracujemy przez długie godziny i nie dajemy sobie czasu na odpoczynek – zużywamy zbyt szybko pokłady energii Jing i cierpi nasz układ Nerki. To może objawiać się w chorobach układu kostnego, anemii, zaburzeniach równowagi i słuchu, szumach w uszach, kłopotów z pamięcią, wypadaniu włosów i trudnościach w kwestii płodności.

Regularna praktyka Mindfulness i Qi Gong, także tych form, których nauczymy się w trakcie warsztatu, ma działanie profilaktyczne i może też znacznie poprawić jakość naszego życia, jeżeli cierpimy już na któreś z tych przypadłości.

W trakcie warsztatu, przez połączenie Qi Gong, medytacji, ćwiczeń oddechowych i wizualizacji, nauczysz się jak:

– wzmocnić układ Nerki: kości, krew, ucho wewnętrzne i układ rozrodczy przez wzbogacenie zasobów esencji Jing,
– wesprzeć równowagę i koordynację,
– uwolnić tzw. trudne emocje (strach przed nieznanym) na poziomie fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym.

Program:

Część pierwsza (1 h):

– powitanie i krąg otwarcia
– ogólne zasady Qi Gong (skan ciała w pozycji stojącej Wu Chi)
– rozgrzewka: aktywizacja meridianów i organów (m.in. Stukając do Bramy Życia Mingmen)
– Oddech Mingmen – głęboka relaksacja i wzmocnienie nadnerczy
– ćwiczenie dynamiczne Qi Gong z uzdrawiającym dźwiękiem dla Nerek – Chuī (Woda)
– nauka formy Qi Gong harmonizującej żywioł Wody i Ognia

Część druga (1 h):

– nauka krótkiej formy Xi Sui Jing – Oczyszczanie Szpiku Kostnego
– forma Qi Gong 5 Elementów – Woda, Strach przed nieznanym i Ambicja:
ruch z wizualizacją na 3 poziomach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym
– ilustracja odczuć i wrażeń z powyższego ćwiczenia
– medytacja końcowa: odnalezienie, ucieleśnienie i uwolnienie emocji
– krąg pożegnalny

Uczestnicy otrzymają ilustrowany opis ćwiczeń Qi Gong do własnej praktyki rozwijania świadomości emocjonalnej i budowania zdrowia.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Sadraei – terapeutka z dyplomem Shiatsu Zen po studiach w London Shiatsu College i z długoletnią praktyką Qi Gong i medytacji. Jest członkiem The Shiatsu Society UK, a uczyła się od nauczycieli którzy studiowali z Shizuto Masunaga, twórcą Shiatsu Zen i Pauline Sasaki, jego najbardziej wpływową uczennicą.

Osiągnięcie dyplomu wymagało pogłębionych studiów z zakresu medycyny orientalnej i zachodniej holistycznej anatomii, fizjologii i patologii. Agnieszka jest też nauczycielem Qi Gong Shibashi z linii Sifu Wing Cheung i Pre-Heaven Movement, a także terapeutą-trenerem powięzi kręgosłupa lędźwiowego przez ruch i wizualizację metodą Franklina.

Agnieszka praktykuje i uczy medytacji Mindfulness z włączeniem ćwiczeń oddechowych. Głębokie przekonanie i doświadczenie terapeutycznej siły natury zainspirowało ją też do podjęcia kursu terapeuty Shinrin Yoku (Kąpieli Leśnych). Aby wykorzystać w pełni swoją wiedzę i doświadczenie, stworzyła autorską metodę pracy z ciałem zwaną Somatycznym Coachingiem Transformacyjnym.

koszt: 70 zł / os.
czas: 2 h 15 min.
zapisy: spa@quadrille.pl lub +48 609 991 209 / +48 58 351 03 20

*Konieczna wcześniejsza rezerwacja, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
**Płatność przed wydarzeniem na Recepcji Spa.

Co przynieść: jeśli to możliwe, prosimy przynieść matę do yogi i poduszkę do siedzenia/medytacji, a także 3 lub 4 kartki papieru lub szkicownik, kolorowe kredki, długopisy lub flamastry.

 

29 stycznia 2022 o 10:00 - 12:15 Hotel Quadrille - Sala Balowa na I piętrze