Hotel w Gdyni
0%

Firmy rodzinne w Quadrille

author
quadrille
April 12, 2024

25 marca br Quadrille miał okazję gościć Firmy Rodzinne. To wyjątkowe spotkanie zorganizowane zostało przez PROT oraz przez Miasto Gdynia. Jesteśmy dumni, że możemy być jedną z tych firm i cieszymy się, że to właśnie wnętrza Pałacu w Orłowie zostały wybrane na miejsce spotkania.

Czym są firmy rodzinne?

Firmy rodzinne to od 70 do 80% wszystkich firm jakie działają w Gdyni. Co je cechuje? Oprócz oczywiście najwyższego szczebla, który zwykle stanowi rodzina, to również zakorzenienie firmy w mieście. Są to firmy, których właściciele od wielu lat, od wielu pokoleń związani są z Gdynią.  W trakcie spotkania wielokrotnie wskazywano jak ważne są te firmy dla lokalnych społeczności.

– Firmy rodzinne stanowią znaczącą część polskiej gospodarki, a zdecydowaną większość w ramach sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Istnieją na polskim rynku od zawsze, ale dopiero przemiany geopolityczne w 1989 roku doprowadziły do ich dynamicznego rozkwitu. Kolejne kryzysy gospodarcze, jakie obejmowały polski rynek, potwierdzały, że firmy rodzinne, mając DNA nastawione na wielopokoleniowe istnienie, lepiej się przystosowują do niekorzystnych warunków. W tym względzie nie sposób nie docenić dużego wsparcia ze strony Urzędu Miasta Gdyni, który realizuje bardzo cenny projekt zrzeszający, wspierający i promujący lokalne firmy rodzinne. To właśnie w jego ramach mamy możliwość regularne się spotykać, wymieniać doświadczenia, czy szkolić. Spotkanie w Hotelu Quadrille jest tego najlepszym przykładem. Oby więcej, oby jak najdłużej – mówi Tomasz Surowiec, prezes zarządu firmy Hermes.

Quadrille Relais & Chateaux jedną z Gdyńskich Firm rodzinnych.

Jak powszechnie wiadomo hotel Quadrille w Gdyni należy do firmy rodzinnej – Folwarczna Górski sp.  z o.o. Na czele stoją dwie siostry: Martyna Górska – Popielarz i Anna Górska. Historię powstawania Hotelu Quadrille oraz historii firmy rodzinnej Górskich możecie obejrzeć w materiale przygotowanym przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Posted in Uncategorized

Write a comment

+

Search Room

Required fields are followed by *